Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за политика


5 posters

    злободневни...

    Umberto
    Umberto
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 65
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty злободневни...

    Писане  Umberto Пон Фев 02, 2009 11:36 am

    в тази тема бих искал да обсъждаме всякакви нарушения, свързани с околната среда.

    за начало ще започна с една новина от преди около седмица - в иракли се строи въпреки забраната...

    ами нямам думи просто nea то не бе забрани, па не знам си какво, обаче строят си хората, нема да седнат да се съобразяват с някакви си закони, я scratch

    исках да пусна тази тема още миналата седмица, но не ми остана свободно време.

    а какво може да накара някого да спазва закона, имам предвид освен възпитанието му или пък строгото наказание?
    Carl Ransom
    Carl Ransom
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 95
    Registration date : 25.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  Carl Ransom Пон Фев 02, 2009 4:12 pm

    а какво може да накара някого да спазва закона, имам предвид освен възпитанието му или пък строгото наказание?

    Като че ли май нищо. sad Или поне на мен не ми хрумва. Ако е манталитет... Знам ли какво да го смени? Имаш ли идеи по въпроса?
    сивушка
    сивушка
    Модеса
    Модеса


    Брой мнения : 67
    Местожителство : на поляна, сред горица
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  сивушка Пон Фев 02, 2009 5:04 pm

    Carl Ransom написа:
    а какво може да накара някого да спазва закона, имам предвид освен възпитанието му или пък строгото наказание?

    Като че ли май нищо. sad Или поне на мен не ми хрумва. Ако е манталитет... Знам ли какво да го смени? Имаш ли идеи по въпроса?

    Аааа, stop снощи видях новите модели тоги на съдиите и прокурорите! voin - Като облекат тия ми ти нови тоги, па като застанат в съдилищата! magare сите нарушители на сите закони у нас езиците ще си глътнат! mir
    Smile
    Umberto
    Umberto
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 65
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  Umberto Пон Фев 02, 2009 9:38 pm

    Carl Ransom написа: Ако е манталитет... Знам ли какво да го смени? Имаш ли идеи по въпроса?

    всъщност - имам yes

    ако всички си научим децата да спазват правилата, колкото и смешно да изглежда това в очите на другите...

    защото пък ако нищо не правим...

    аз, например, съм водил дъщеря ми до кофите за боклук и съм и обяснявал кой цвят кофа за какви отпадъци е. уча я и да не хвърля боклука си където и да е. и май съм успял, поне засега yes така че, ако повече хора си научат децата да спазват правилата - след време странно ще изглежда да не хвърляш отпадъците си където трябва, а не ако го правиш. това важи за всички видове правила, не само за кофите за смет. Smile

    то все отнякъде трябва да се започне Smile
    deputatkata
    deputatkata
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 202
    Местожителство : около Парламента
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  deputatkata Пон Фев 02, 2009 10:15 pm

    Това с децата е хубав почин, аз също го прилагам. yes
    Обаче нали се сещаш, че това няма да спре незаконното строителство в защитените територии. nea
    След като тия, които гласуват законите, сами не ги спазват и няма съд за тях, какво да се направи? fool
    6emetche
    6emetche


    Брой мнения : 2
    Registration date : 15.02.2009

    злободневни... Empty злободневни

    Писане  6emetche Нед Фев 15, 2009 11:03 pm

    Здравейте, ето ме най - после и мен. Cool

    Първо, благодаря за помоща на депутатката. Надявам се по често и активно да пишем тук по щекотливи теми, както и да обменяме интересна и полезна информация. Smile
    сивушка
    сивушка
    Модеса
    Модеса


    Брой мнения : 67
    Местожителство : на поляна, сред горица
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  сивушка Пон Фев 16, 2009 10:04 am

    Umberto написа:в тази тема бих искал да обсъждаме всякакви нарушения, свързани с околната среда.

    за начало ще започна с една новина от преди около седмица - в иракли се строи въпреки забраната...

    ами нямам думи просто nea то не бе забрани, па не знам си какво, обаче строят си хората, нема да седнат да се съобразяват с някакви си закони, я scratch

    исках да пусна тази тема още миналата седмица, но не ми остана свободно време.

    а какво може да накара някого да спазва закона, имам предвид освен възпитанието му или пък строгото наказание?

    Сподрд мен тук са били обменени доста пари под масата... А за да се спре това безобразие е необходима една петиция до Министерството на околната среда и водите, с копие до съответната Комисия към Европейския парламент и до някой от депутатите на Зелената партия в Европейския парламент, който да повдигне там въпроса и да принуди нашите власти да заработят адекватно по въпроса. Това трябва да стане с помощта на юридически грамотни хора, които добре знаят къде и как да адресират проблема. oh
    Umberto
    Umberto
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 65
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  Umberto Пон Фев 16, 2009 3:25 pm

    ехе, добре дошла, шеметче Smile

    сивушке, петиции не помагат, поне не съм забелязал. nea

    но пък съм съгласен, че като си нямаме власти тук - да си повикаме брюкселските, те умеят да им набиват канчето на нашите. magare
    сивушка
    сивушка
    Модеса
    Модеса


    Брой мнения : 67
    Местожителство : на поляна, сред горица
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  сивушка Вто Фев 17, 2009 9:25 am

    Umberto написа:
    сивушке, петиции не помагат, поне не съм забелязал. nea

    но пък съм съгласен, че като си нямаме власти тук - да си повикаме брюкселските, те умеят да им набиват канчето на нашите. magare

    И аз съм забелязала, че петиции и писма до нашите инстанции не помагат. Но в ЕС нама да ни обърнат внимание, ако не са видели, че възможностите да притиснем собсвтвените ни институции не са изчерпани... magare pi6e mir
    taina
    6emetche
    6emetche


    Брой мнения : 2
    Registration date : 15.02.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  6emetche Пон Мар 02, 2009 6:51 pm

    И така, знаете ли за протеста в София, провел се миналия петък?

    500 души са блокирали кръстовището на Патриарха в София, в знак на протест срещу уволнението на трима директори на паркове Витоша, Врачански Балкан и Странджа. За повече от час движението е било блокирано. И не е отразено от нито една медия, не е влязло в нито една новинарска емисия.

    voin

    Пълна идиотищина. Къде е емотиконът за ядосване? confused
    сивушка
    сивушка
    Модеса
    Модеса


    Брой мнения : 67
    Местожителство : на поляна, сред горица
    Registration date : 26.01.2009

    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  сивушка Вто Мар 03, 2009 5:07 pm

    6emetche написа:И така, знаете ли за протеста в София, провел се миналия петък?

    500 души са блокирали кръстовището на Патриарха в София, в знак на протест срещу уволнението на трима директори на паркове Витоша, Врачански Балкан и Странджа. За повече от час движението е било блокирано. И не е отразено от нито една медия, не е влязло в нито една новинарска емисия.

    Струва ми се, че точно около и на националния празник шансът на подобни акции да бъдат забелязани е най-малък. Най-добре се вижда един протест, когато не съвпада с национални тържества от какъвто и да е характер. Медиите търсят новината и са с най-обострено обоняние когато нямат какво друго да отразяват. Тогава са готови и мухата на слон да направят, само и само да си запълнят новинарските емисии. Ако акцията беше проведена в друго време, щеше да бъде отразена, убедена съм.

    Ако става дума за информационно затъмнение, тогава нещата са наистина сериозни... Shocked

    Sponsored content


    злободневни... Empty Re: злободневни...

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пон Май 13, 2024 9:51 am