Форум за политика

да гласуваме ли?

Share
    Umberto
    Модератор
    Модератор

Брой мнения : 65
    Registration date : 26.01.2009

да гласуваме ли?

Писане  Umberto on Вто Яну 27, 2009 1:17 pm

всъщност, ако вие не можете да си отговорите на този въпрос - едва ли някой ще може.

аз съм привърженик на идеята, че трябва да се гласува, защото негласуването води до увеличаване тежестта на вота на партийните ядки. освен това, негласуването на голяма част от избирателите ще направи малките партии по-влиятелни. колкото по-малко хора гласуват - толкова повече малките партии ще увеличават шанса си да влязат в парламента. интерес от възможно по-нисък процент гласували има и бсп. те разчитат главно на твърд и дисциплиниран електорат, който не се променя съществено и при голям, и при малък процент гласували, т.е. - при висок процент, дялът на подкрепилите бсп ще намалява. колкото по-висок е процентът на гласувалите - толкова по-малък ще бъде резултатът на бсп. същото важи и за дпс.

затова аз ще гласувам. Cool

а вие?
    deputatkata
    Admin
    Admin

Брой мнения : 202
    Местожителство : около Парламента

Re: да гласуваме ли?

Писане  deputatkata on Вто Яну 27, 2009 1:24 pm

Естествено, че ще гласувам. ok
    Ако можех, даже щях задължително да го направя гласуването.
    И бих забранила изборния туризъм. scratch

Admin
    Admin

Брой мнения : 95
    Registration date : 25.01.2009

Писане  Carl Ransom on Вто Яну 27, 2009 2:05 pm

Това с изборния туризъм е сериозен проблем. Аз ще гласувам за теб, Деп, а ти - против изборния туризъм. Rolling Eyes

Иначе съм на мнение, че преди да се случи да се въведе система за търсене на отговорност и за контрол над действията и бездействията на депутатите, гласуването е безсмислено. Не ме интересува кой ще е на власт- какъвто ще да е. Обаче много ме интересува да си върши съвестно работата, което няма как да се случи при съществуващите сега практики.

Umberto
    Модератор
    Модератор

Брой мнения : 65

Писане  Umberto on Вто Яну 27, 2009 2:16 pm

Carl Ransom написа:

Иначе съм на мнение, че преди да се случи да се въведе система за търсене на отговорност и за контрол над действията и бездействията на депутатите, гласуването е безсмислено.

депутатите са тези, които биха могли да гласуват за въвеждането на такава система, затова единствено гласуването и смяната на досегашните биха дали шанс за промяна. за съжаление най-радикалните в тази посока едва ли ще влязат в парламента nea
    deputatkata
    Admin
    Admin

Брой мнения : 202
    Местожителство : около Парламента

Писане  deputatkata on Вто Яну 27, 2009 2:29 pm

Именно затова съм да има мажоритарен елемент. yes
    Дали няма да е необходимо да се свика Велико Народно събрание, с промяна и на Конституцията? Rolling Eyes

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Вто Авг 21, 2018 9:48 am